Libronet Dünyası

Kim olduğumuzu ve ne yaptığımızı en iyi anlatan şey, ismimiz. Libro, birçok dilde kitap anlamı taşıyor. Bu yüzden kurduğumuz bu büyük kitap dünyasına Libronet dedik. Ancak içinde emek, heyecan, ruh ve merak da olan bu dünya, kitaplardan çok daha fazlasını barındırıyor.

Yayıncılığın hemen her kademesinde bulunmuş büyük bir ekip tarafından kurulan ve yönetilen Libronet, güçlü bir yatırımla girdiği kitap ve teknoloji odaklı kültür dünyasının önemli aktörlerinden biri konumunda bugün. Türkiye’nin en farklı online kitabevi babil.com etrafında kurulan bu kitap dünyasının merkezinde sadece kitap değil, zengin bir içerik ve renkli sosyal medya deneyimleri var. Libronet, hizmet ve içerik odaklı olmakla beraber teknoloji üretiminde de söz sahibi bir kuruluş. Kitapseverlerin teknolojiden en iyi şekilde faydalanabilmesi için çalışan ekibimiz, Türkiye için hem yazılım hem de donanım tabanlı yayıncılık teknolojisi üretiyor. E-ticaret dünyasının temelini oluşturan bu teknolojilerle hem biz büyüyor, hem de iş ortaklarımızın büyümesini sağlıyoruz.

Libronet çatısı altına bir araya getirdiğimiz markalarımız, ortak paydası kitap olan tüm kişi ve kurumları bir araya getirmek, yeni paylaşımlarla giderek zenginleşen bir ritmin parçası olmak amacıyla tasarlandılar Tıpkı bir kitabın farklı sayfaları gibi, bir araya geldiğinde anlamlı bir bütün oluşturan bu parçaların başında babil.com geliyor. Yola yalnızca bir “kitap satış sitesi” olarak çıkmayan, içerik yönetiminden site tasarımına uzanan zincirin her halkasında yeniliği, sosyalliği ve farklılığı gözeten babil.com, Türkiye’nin kendi özgün sesini oluşturabilmiş az sayıdaki kitap platformundan biri.

Bir diğer Libronet bileşeni olan Calibro, dünyanın değişen kitap okuma alışkanlıklarına çabucak entegre olmak arzusuyla meydana geldi. Özgün bir yazılıma sahip bu cihazla, Papersense’in ürettiği tüm e-kitaplar ve diğer e-kitap formatları okunabiliyor. Birçok yayınevinin kitaplarına doğrudan cihaz üzerinden erişime imkânı tanıyan teknolojisi ve standart üstü kalitesi, Calibro’yu kısa sürede piyasanın en çok tercih edilen ürünlerinden biri haline getirdi. Yayın hayatına basılı dergi formunda başlayan ve üç yıl boyunca aylık periyotta yayınlanan ArkaKapak, kitap ve kültür dünyasının en nitelikli işlerinden biri olmuştu. Libronet’in vitrin yüzü de olan dergi, bugün babil.com’la entegre olarak blog formatına büründü. Tüm ArkaKapak içeriğini dijital ortama taşıdığımız bu blog, kitap dünyasının nabzını tutmaya, ortak noktası kitap olan isimleri bir araya getirmeye devam ediyor.

Kitaba dair bunca projenin arasında yayıncılığı es geçmemiz düşünülemezdi. Libronet’in yayıncılık vizyonunu temsil eden ve farklı alanlarda eserler yayımlayan Babil Kitap, temelde nitelikli kurgudışı eserleri okurla buluşturmayı hedefliyor. Bilime, felsefeye ve diğer beşeri bilimlere odaklanan Babil Kitap; literatüre katkı yapan, akademik yöntem ve ilkeleri gözeten, fikri haklara riayet eden bir yayıncılık anlayışını benimsiyor.

LİBRONET BİLGİ HİZMETLERİ ve YAZILIM SAN.TİC. LTD. ŞTİ.

Altunizade Mah. Kısıklı Cd. Haluk Türksoy Sk. No:2 D:12 Beya Plaza, Üsküdar, İstanbul

Telefon: 0850 259 58 53

E-Posta: iletisim@libronet.com

Ticaret Sicil No : 866251

Şirket ünvanı : LİBRONET BİLGİ HİZMETLERİ VE YAZILIM SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

İnternet sitesi Adresi : http://www.libronet.com

Müdürler : M. Ali Çalışkan

Sermaye : 6,000,000.00 TL